Recenzie HP Omen 880-010nc, 2BY24EA

• Intel i7
  • GTX1080
  • Základná doska-najväčšia vada
  • Pamäte
  • Chladič procesora-pokus o vtip?
  • Chladič grafickej karty
  • Absencia prachových filtrov
  • Zdroj ktorý ma len certifikát bronz

Jedna vec je o tomto pc čítať, a druhá je ho vidieť. Hneď na začiatok hovorím, PC nemá priehľadnú bočnicou a červené led podsvietenie. Ale teraz k samotným komponentom. Základná doska-absolútny odpad. Za sumu 1500€ si predstavujem dobre vybavenú dosku, ktorá už podporuje dve grafické karty, má dobrú zvukovú kartu a podobne, ale toto? Neviem ani čo mám k tomu povedať. Jednoznačný prepadák a doska patriaca do cenovej hranice za pc v rozmedzí od 300 do 450€ a nie do herného pc za 1500. Ďalšia vec sú chladiča procesora a grafickej karty. Chladič na procesor je boxový. Vážne? Boxový chladič do herného pc? Teplota mi pri hraní a netáčaní gta v dosiahla kritických 93 stupňov. Grafická karta bola na tom podobne. Ďalšiu vecou sú neustále prehriate pamäte. Spomeniem ešte absenciu prachových filtrov, ktoré v pc za 1500€ by určite mali byt. A nakoniec zdroj. V takomto pc by som si predstavoval aspoň certifikát Silver, keďže bronz nechráni v podstate proti ničomu. Zhodnotenie, daný pc ma reálne cenu 1200€, neustále sa dôležité komponenty prehrievajú a preto ho jednoznačne neodporúčam pre najnovšie hry.